EURO STAR

Pozycjonowanie Poznań

Długo się zabierałem do tego tekstu jednak w końcu postanowiłem usiąść i napisać kilka słów o pozycjonowaniu Poznań. Może nie kilka bo test ma właśnie polegać na obszernym tekście odpowiednio nasyconym hasłami pozycjonowanie Poznań bądź pozycjonowanie w Poznaniu. Jak się to finalnie zakończy i czy ta podstrona z dobrze nasyconym tekstem słowami związanymi z pozycjonowaniem Poznań osiągnie wysokie pozycje – zobaczymy.

Pozycjonowanie to dość skomplikowany i czasochłonny proces. Na pozycjonowanie witryny składa się wiele czynników. Pozycjonowanie możemy podzielić na dwie kategorie: działania dotyczące strony i działania dotyczące działań związanych z promocją na innych portalach. Przy pozycjonowaniu istotną kwestią jest optymalizacja. Polega ona mniej więcej na tym, żeby przygotować kod i treść na stronie (a także sam układ strony) do tego, żeby były one zrozumiałe dla użytkowników ale także dla robotów wyszukiwarki. Ze względu na skomplikowany algorytm optymalizacja może także podlegać przeoptymalizowaniu serwisu – wtedy nasze pozycjonowanie witryny może nie dość do skutku ze względu na to, że strona nie będzie atrakcyjna dla robotów wyszukiwarki.
Kolejną kwestią są działania tzw. poza stroną. I tutaj w dużej mierze chodzi o promowanie naszej witryny na zewnętrznych portalach. Kiedyś pozycjonowanie Poznań to przede wszystkim linkowanie na słowa kluczowe. Dziś jednak się to mocno zmieniło i wcale nie potrzeba wielu linków, żeby być bardzo wysoko. Wręcz przeciwnie. Żeby osiągnąć wysokie pozycje na hasło pozycjonowanie Poznań należy odpowiednio dobierać hasła kluczowe. Jeżeli umieścimy link do strony z pozycjonowaniem Poznań a nie będzie ona tematyczna to cały nas schemat działań może zostać zachwiany i powodować odwrotność czyli np. spadki pozycji. A tego nie chcielibyśmy w przypadku pozycjonowania Poznań.

Pozycjonowanie Poznań tylko z tekstem

Nasz test nie ma jednak pokazać czy linki działają bo one zawsze będą działać – taka idea była od początku działania wyszukiwarki Google i na tą chwile (po tylu w sumie latach) ten model doboru pozycji nadal się sprawdza – oczywiście dla Google i samego użytkownika. W każdym razie my chcemy sprawdzić jak ta podstrona będzie zajmowała pozycje na hasło związane z pozycjonowaniem Poznań – bez linków i z odpowiednio nasyconym tekstem. Wiem, że zrobi się z naszego tekstu trochę ściana płaczu jednak nikt nie zarzuci, że jest do wymieszany i automatycznie stworzony tekst tylko treść przygotowana odręcznie i prosto z mojej głowy.

Postaramy się umieścić odpowiednią ilość nagłówków aczkolwiek nigdy nie trzymałem się kurczowo schematów nagłówków ponieważ nie zawsze da się je wszystkie wykorzystać. Nawet idealnie przygotowane strony posiadają z reguły niższe pozycje – cały klucz jest nadal w linkach. Oczywiście należy też wspomnieć o treści, że jest king, itd. Niestety nie jest tak idealnie z tym tekstem. Po pierwsze nadal jak sobie wygenerujemy bez sensu tekst to i tak Google to łapie. Przy pozycjonowaniu Poznań nie jest to łatwe jednak nie mówię, że nie wykonalne. Szkoda jednak mojego czasu na generowanie takiej treści skoro w tym samym czasie przygotowuję pełnowartościowy tekst pod pozycjonowanie Poznań. Jak na to wszystkie zareaguje Google – zobaczymy.

Tekst o pozycjonowaniu Poznań będzie aktualizowany

O tym również należy wspomnieć, że aktualizacja serwisu również jest konieczna. Wielu zadaje jednak pytanie – a co w moim przypadku jak mam stronę statyczną? Też ją można aktualizować. Witryna na której znajduje się ten tekst również jest stroną statyczną która nie jest przeładowana kodem, skryptami, itd. a zwykłym czystym kodem jest napisana. Pomijam już fakt, że jeszcze nie zdążyliśmy przygotować jej responsywności a już ten tekst jest przygotowany. Wszystko jednak ma swój odpowiedni czas i dzięki temu będzie można zebrać bardzo wiarygodne dane nie tylko dotyczące samego pozycjonowania Poznań ale też postrzegania robotów wyszukiwarki naszej strony.
Wracając jednak do setna sprawy – będziemy chcieli aktualizować tą stronę i zobaczyć jak zachowują się roboty podczas aktualizacji i zmiany nasycenia hasłami kluczowymi. Aktualnie tekst jest napisany z ręki i wybiórczo wpisujemy hasło pozycjonowanie Poznań – dzięki temu jestem przekonany, że artykuł się odpowiednio nasycony. Ok – zaraz znajdzie się kilku którzy odpalą jakiś automat, sprawdzą proporcje występowania haseł kluczowych i powiedzą, że jest źle. Ja chcę być jednak naturalny i chcę, żeby pozycjonowanie Poznań występowało tak jak ja tego oczekuję. Aktualizacja zwabia na stronę roboty przez co także częściej przeindeksuję stronę. Nie chodzi już tutaj o strony pokroju WordPress która faktycznie świetnie się indeksują jednak ten test ma pokazać, że strony statyczne też mają się nieźle. Wciąż jest wiele firm na rynku które posiada strony statyczne i mimo wszystko pozycjonowanie Poznań odbywa się prawidłowo.

Na koniec kilka słów o pozycjonowaniu Poznań

Myślę, że tekst jak na początek i pierwsze zaindeksowanie jest bardzo obszerny i wystarczający – roboty wyszukiwarki powinny go łatwo przetworzyć i być może uwzględnić w indeksie na hasło pozycjonowanie Poznań. Jak finalnie będzie to wyglądać zobaczymy. Dla utrudnienia całego tekstu zapomniałem napisać, że będziemy mieli adres regionalny i do tego z odzysku. Nie będzie to jednak domena która ma karę ręczną. Zobaczymy czy mimo różnej lokalizacji będzie wstanie ona się wysoko pojawiać w wynikach wyszukiwania na hasło pozycjonowanie. Śledźcie nas na bieżąco bo myślę, że test jest fajny i może dać duży obraz dzisiejszych sposobów pozycjonowania Poznań.

Aktualizacja nr 1 z dnia 01.12.2017
Postanowiłem już teraz po zaindeksowaniu zrobić pierwszą aktualizację. Jak widzicie słowo Aktualizacja nr 1 nie umieściłem w nagłówku bo dla mnie to nie jest istotne z punktu widzenia całego tekstu. Niestety pozycjonowanie Poznań nie pojawiło się w pierwszych 100 wynikach jednak musimy wziąć pod uwagę, że domena została wykupiona kilka godzin temu i trochę musi minąć zanim Google wszystko przeliczy i pokaże ją na hasło pozycjonowanie Poznań. Mam nadzieję, że nie będzie to jednak trwało długo i strona a właściwie podstrona wyląduje gdzie w pierwszych 60 wynikach. Konkurencja na rynku poznańskim jest dość spora jednak cale należy sobie wyznaczać. Tylko tak może osiągnąć wysokie pozycje. Śmiesznie będzie jak to się znajdzie na pierwszej stronie na pozycjonowanie Poznań.

Aktualizacja nr 2 z dnia 02.12.2017
Dziś mamy drugi dzień naszego testu który dotyczy wypozycjonowania hasła pozycjonowanie Poznań bez konieczności posiadania linków. Sam tekst o pozycjonowaniu Poznań ma nam dać pozycje – taka jest idea tego testu. Po pierwszych 24 godzinach i zaindeksowaniu linku nie widać żadnych pozycji – tzn. strona na hasło pozycjonowanie Poznań nie jest dostępna w pierwszych 100 wynikach. Jako, że aktualizacja będzie najpierw a dopiero później nastąpi przeindeksowanie sytuacja może się zmienić po umieszczeniu tego tekstu. Dlatego w jednym z akapitów tak mocno upierałem się przy aktualizacji. Jeszcze jedną ważną kwestią jest dodanie linku firnowego na pozycjonowanie Poznań – tutaj od razu chciałbym dodać link do strony www.house-system.pl. Firma jako przedsiębiorstwo działa na rynku pozycjonowania Poznań już od 8 lat. Moja przygoda z pozycjonowaniem Poznań zaczęła się jednak kilka lat wcześniej. Dla mnie aktualnie w branży pozycjonowania Poznań to już chyba 10 czy 11 lat – jak ten czas przeleciał. W każdym razie fajnie jest po tych latach zrobić test dotyczący pozycjonowania Poznań ponieważ jest on doskonałą metodą na sprawdzenie i pokazanie jak świat pozycjonowania się zmieniał przez te lata. Może nie świat a jednak Google.

Aktualizacja 3 z dnia 03.12.2017
Aktualnie nadal brak strony w pierwszych 100 wynikach. Pozycjonowanie Poznań jednak nie jest prostą frazą a czynnik nowej domeny również ma tutaj duże znaczenie. Cierpliwość powinna jednak przynieść efekty i w ciągu kilku najbliższych dni spodziewamy się, że strona znajdzie się na hasło pozycjonowanie Poznań.
Kolejną rzeczą którą w ramach tzw. optymalizacji chcemy wprowadzić a właściwie przy tej aktualizacji to zrobimy to dodanie meta description z fragmentem tekstu (wyrywkowym fragmentem o pozycjonowaniu Poznań).
Od dnia jutrzejszego będziemy chcieli rozpocząć tzw. test ruchu gdzie będziemy generować sztuczny ruch z Google i nie tylko. Celem zabiegu jest zbadanie wpływu użytkowników na pozycje. Ale o tym obszerniej jutro.

Aktualizacja nr 4 z dnia 04.12.2017
Postanowiliśmi dziś ustawić rel nofollow dla linku wychodzącego do strony firmowej. Mimo, że jest to link powiązany tematycznie to chcemy zobaczyć rozwój sytuacji przy aktualnej strukturze.
Ważna sprawa która dziś ma miejsce - na hasło pozycjonowanie Poznań strona wciąż się nie wyświetla a do tego okazało się, że podstrony z autorskim tekstem nie ma w indeksie. Próbowaliśmy dziś wymusić zaindeksowanie jednak nic to nie dało. Jedynym wytłumaczeniem są zmiany w Google które są wdrażane dla polskojęzycznej wersji językowej. Zobaczymy jak podstrona na pozycjonowanie Poznań będzie wyglądać jutro.

House System
Os. Zwycięstwa 21/40, 61-649 Poznań
Tel. 535 235 855
Tel. 690 900 625
biuro(a)house-system.pl